Hitta ditt närmaste ortopedtekniska center

Via våra dotterbolag Aktiv Ortopedteknik och Respecta driver vi idag egna ortopedtekniska center på över 30 orter över hela Sverige och Finland. Använd flikarna nedan för hitta ditt närmaste center.


Aktiv Ortopedteknik Eskilstuna

Adress:
Mälarsjukhuset
631 88 Eskilstuna

Telefonväxel: 016 - 10 30 41
Fax: 016 - 14 89 35
E-post: eskilstuna@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Falun

Adress:
Falu Lasarett
791 82 Falun

Telefonväxel: 023 - 70 52 30
Fax: 023 - 70 52 32
E-post: falun@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Gävle

Adress:
Gävle sjukhus
801 87 Gävle

Telefonväxel: 026 - 15 49 40
Fax: 026 - 12 31 30
E-post: gavle@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Helsingborg

Adress:
Florettgatan 25
254 67 Helsingborg

Telefonväxel: 042 – 13 24 55
E-post: helsingborg@aktivortopedteknik.se
Fax: 042 – 406 24 53

Aktiv Ortopedteknik Karlstad

Adress:
Centralsjukhuset
651 85 Karlstad

Telefonväxel: 054 - 61 53 62
Fax: 054 - 15 23 04
E-post: karlstad@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Katrineholm

Adress:
Kullbergska Sjukhuset
641 33 Katrineholm

Telefonväxel: 0150 - 565 96
Fax: 0150 - 127 95
E-post: katrineholm@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Kristianstad

Adress:
Ortopedtekniska avdelningen
Centralsjukhuset i Kristianstad
291 85 Kristianstad

Telefonväxel: 044 - 3091295
Fax: 044 - 125259
E-post: kristianstad@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Lund

Adress:
Lasarettsgatan 29
221 85 Lund

Telefonväxel: 046 - 31 15 80
Fax: 046 - 12 67 74
E-post: lund@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Malmö

Adress:
Fosievägen 2B
214 31 Malmö

Telefonväxel: 040 - 619 06 00
Fax: 040 - 847 00
E-post: malmo@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Norrtälje

Adress:
Drottninggatan 5,
761 45 Norrtälje

Telefonväxel: 08 - 624 95 50
E-post: norrtalje@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Nyköping

Adress:
Lasarettet
611 85 Nyköping

Telefonväxel: 0155 - 24 50 74
Fax: 0155 - 28 21 92
E-post: nykoping@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Stockholm (Bergshamra)

Adress:
Barks väg 7
170 73 Solna

Telefonväxel: 08 - 624 95 50
Fax: 08 - 624 06 47
E-post: bergshamra@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Stockholm (Vasastan)

Adress:
Västmannagatan 52
113 25 Stockholm

Telefonväxel: 08 - 21 23 23
E-post: vasastan@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Södertälje

Adress:
Lovisinsgatan 7
151 73 Södetälje

Telefonväxel: 08 - 550 897 80
Fax: 08 - 550 87 810
E-post: sodertalje@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Uppsala

Adress:
Bergsbrunnagatan 1B
753 23 Uppsala

Telefonväxel: 018 - 10 20 55
Fax: 018 - 10 25 33
E-post: uppsala@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Västerås

Adress:
Västmanlands sjukhus Västerås (Ingång 2)
721 89 Västerås

Telefonväxel: 021 - 17 35 03
Fax: 021 - 83 03 45
E-post: vasteras@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Ängelholm

Adress:
Södra sjukhuset
262 81 Ängelholm

Telefonväxel: 0431-810 03
Fax: 0431 - 197 50
E-post: angelholm@aktivortopedteknik.se

Aktiv Ortopedteknik Östersund

Adress:
Östersunds sjukhus
831 83 Östersund

Telefonväxel: 063 - 15 37 71
Fax: 063 - 13 47 01
E-post: ostersund@aktivortopedteknik.se